Ostatnia deska ratunku dla osób ze złą historią kredytową

Kiedy potrzebujemy gotówki, której realnie nie posiadamy to zazwyczaj prosimy o pomoc znajomych lub idziemy do banku w celu zaciągnięcia kredytu. jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale osoby, które miały w przeszłości trudności ze spłatą swoich zobowiązań nie mogą liczyć na pomoc banku w tej kwestii. Są w oczach banku zupełnie niewiarygodne. Pozostaje im jedyne rozwiązanie jakim jest parabank. Jest to instytucja finansowa, która proponuje usługę o nazwie pożyczka pozabankowa.

Co to jest pożyczka pozabankowa?

Jest to produkt, który udzielany jest nie przez banki, ale instytucje finansowe zwane parabankami. Pożyczka pozabankowa jest z reguły o wiele droższa od kredytu udzielanego przez tradycyjne banki, bo obarczona jest o wiele większym ryzykiem. Osoba, która już miała problemy ze spłatą swoich zobowiązań może mieć taki problem znowu i tego typu instytucje się z tym liczą. Udzielając droższych pożyczek na gorszych warunkach chcą się najlepiej jak to możliwe w tej sytuacji ubezpieczyć przed tego typu sytuacją.

W jaki sposób parabanki ubezpieczają się przed możliwym brakiem spłaty zobowiązania?

Przede wszystkim instytucje proponują pożyczki na często dużo gorszych warunkach. Znacznie więcej zapłacimy tam odsetek i różnego rodzaju prowizji od udzielenia pożyczki. Nie rzadko zdarza się, że musimy także zapłacić za dodatkowe ubezpieczenie w razie utraty pracy czy innych problemów związanych ze spłatą. W takim przypadku jeśli powinie nam się noga to ubezpieczenie pokrywa jedną lub dwie raty. Takie rozwiązanie jest dość korzystne, jednak znacznie podnosi koszty naszej pożyczki co finalnie daje dość dużo większy dług.

Dla osób, które mają problemy ze spłatą zobowiązań i płynnością finansową w budżecie domowym, zaciągnięcie takiej pożyczki jest niekorzystnym rozwiązaniem. Sprawia, że nie naprawiamy swojej historii kredytowej i nie zapewniamy sobie poprawy płynności w naszym budżecie, a wręcz przeciwnie. Wchodzimy w coraz to nowe problemy i zapętlamy w naszych finansowych problemach. Z takiego stanu bardzo ciężko być. Najgorszą z możliwych opcji jest zaciąganie kolejnego zobowiązania, aby spłacić nim poprzednie. Zdecydowanie lepiej pójść do dodatkowej pracy i zapewnić sobie jakikolwiek dochód dodatkowy dzięki, któremu będzie możliwa spłata zobowiązań. Tylko tak możemy powoli i stopniowo naprawić swoją historię kredytową żeby w przyszłości była możliwość zaciągania kredytów w tradycyjnym banku, które oferuje swoim klientom zdecydowanie lepsze warunki. Takie osoby powinny jednak najpierw spłacić swoje zobowiązania, a dopiero później zaciągać nowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *